تحلیل تکنیکال فولاد

 

تحلیل نماد فولاد

تحلیلگر : همایون طاهری نیا

۸ خرداد ۹۹

بررسی روند ۱۳ ساله ی سهم فولاد در ابتدا با تشکیل الگوی نئوویوی دیامتریک و در ادامه ایکس موج کوچک اکنون در فاز پرشتاب صعودی قرار دارد که هنوز برای فهمیدن این مطلب که آیا سه فاز بعد از ایکس موج چه هستند بسیار زود است اما باتوجه به تشکیل الگوی رانینگ در قالب موج b فرضی تارگت حداقلی ۱۲۵۰ فعال شده است و در صورت صعود بیشتر محدوده ۱۸۰۰ تومان برای رسیدن به تارگت ۳۲۰۰ ای مقاومت محسوب میشود. سهم فولاد را از دو منظر دیگر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در نگاهی نزدیک تر در تایم فریم هفتگی سهم فولاد پس از تشکیل اولین فاز صعودی خود داخل مستطیل سبز رنگ در ساختار اصلاحی Abc وارد شده و بعد از اتمام آن فاز صعودی بعدی را شروع کرده ناحیه ۶۲۰-۷۲۰ جمایت بسیار محکمی برای این چارت است و خطوط مورب کانال های فیبوناچی هستند که به زیبایی به آن واکنش نشان داده و طبق خط چین آبی انتظار چنین حرکتی را برای اینده ی فولاد داریم که حرکت رو به بالایی است اما شاید شتاب زیادی نداشته باشد . در صورت شکست ۱۲۵۰ تومان که منطبق بر فیبوی ۱۶۱٫۸ درصد هست باید روند سهم دوباره بررسی شود.

و در نهایت اگر از دیدگاه فرکتالی و ساختار های امواج نگاهی به سهم فولاد بیاندازیم دو مستطیل مشابه سبز رنگ فاز های صعودی سهم را در برگرفته اند و فاز سوم صعود که در اینده رخ خواهد داد . اما قبل از صعود اصلی(توجه شود که منظور از صعود اصلی صعودی خواهد بود که حداقل تا ۲۰ هفته دیگر رخ نخواهد داد) بالا و پایین هایی برای سهم داریم که انتظار حرکتی مشابه حرکت رخ داده در مستطیل قرمز رنگ برای چندین هفته آینده میرود.

توجه :تحلیل های ارائه شده در دپارتمان مالی درفک صرفا آموزشی می باشد و برای عموم رایگان است. همراهان عزیز توجه نمایند که به هیچ عنوان این تحلیل ها به منزله خرید یا فروش نمی باشد و دپارتمان مالی درفک از این بابت مسئولیتی ندارد.

جهت مشاهده سایر تحلیل ها ، می توانید  کانال تلگرام آکادمی درفک در تلگرام را دنبال نمایید.

پاسخی را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *