تحلیل نماد ونفت

 

تحلیل نماد ونفت

تحلیلگر : هادی سنبلزار

۲۷ خرداد ۹۹

تحلیل نماد ونفت از گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای

📈تحلیل تکنیکال:
این سهم تشکیل الگوی ALTERNATE SHARK را داده که از خواص این الگو ریزش کم می باشد.
در این سهم سه نقطه PRZ برای حمایت سهم در نظر گرفته شده که نقطه اول و دوم یعنی محدوده قیمتی بین بازه ۱۵۵۰۰ _۱۶۵۰۰ ریال نهایت حمایت و prz نزول سهم می باشد که نهایت حد ضرر سهم حول و حوش ۱۴۰۰۰ ریال که احتمال بسیار ضعیفی داره تا به اون نقطه برسه در نظر گرفته شده است.

🔺سهم ونفت اگر با کندل مارابوزو و قدرتمند صعودی امروز؛ روند صعودی بخود بگیرد طبق موج شماری الیوت و شروع موج جنبشی بعد موج اصلاحی همراه هست که پیشرفت اول سهم مقابل سقف موج قبلی خود در محدوده قیمتی ۱۸۵۰۰ ریال می باشد که با عبور از آن به مقاومت بعدی خود که محدوده قیمتی ۲۲۹۰۰ ریال می باشد خواهد رسید و این محدوده را بعنوان حد سود میتوان در نظر گرفت که تا اینجا حدود هفتاد درصد سهم رشد خواهد نمود که یک درصد ایده ال برای رشد سهم در یک موج جنبشی می باشد.

📊تابلو خوانی و روانشناسی سهم دربازار:

سهم ونفت دارای p/e 17 از گروه خود که ۲۴ هست قرار دارد و یک عدد مطلوب حساب میشود.

🔸سهم امروز ۲۷ خرداد ماه با یک کندل مارابوزو و قدرتمند صعودی همراه شد که نشونه خوبی برای پیشرفت سهم و صعود آن حساب میشود.

🔸حدود حجم ۲۶ میلیون واحد و نزدیک به ۳۰۰۰ تعداد معامله گر داشته و ارزش ۳۴۰ میلیارد که مورد توجه و محبوبیت این سهم را میرساند.

🔸این سهم در سه روز آخر هفته مجموع حدود ۵۰ درصد خرید حقوقی داشته که با نسبت به مجموع ۲۰ درصد فروش حقوقی میتواند یک مورد قابل توجه قرار گیرد.

توجه :تحلیل های ارائه شده در دپارتمان مالی درفک صرفا آموزشی می باشد و برای عموم رایگان است. همراهان عزیز توجه نمایند که به هیچ عنوان این تحلیل ها به منزله خرید یا فروش نمی باشد و دپارتمان مالی درفک از این بابت مسئولیتی ندارد.

جهت مشاهده سایر تحلیل ها ، می توانید  کانال آکادمی درفک در تلگرام را دنبال نمایید.

پاسخی را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *