تحلیل شاخص هم وزن بورس

تحلیلگر : مزدک توسلی

۵ بهمن ۹۹

 

شاخص هم‌وزن با توجه به تایم فریم هفتگی از حدود نیمه مرداد سال جاری اصلاح خود را آغاز کرد و موج A این اصلاح تا حدود نیمه آبان ادامه یافت. با شروع موج B شاهد رشد محسوس شاخص هم‌وزن تا اوایل دیماه بودیم و پس از آن، به نظر می‌رسد که ادامه روند نزولی و اصلاحی در قالب موج C در حال شکل گرفتن است.
با این اوصاف، ادامه اصلاح شاخص هم‌وزن برای تکمیل موج C اصلاحی تا محدوده‌های ۳۶۰، ۳۳۰، ۳۰۰ و ۲۵۰ هزار و در صورت اصلاحی بیشتر تا محدوده ۱۶۵ هزار محتمل است.
از سوی دیگر، با توجه به فیبو زمانی، امکان ادامه اصلاح تا اوایل سال ۱۴۰۰ وجود دارد. همچنین، انتخابات ریاست‌جمهوری و لزوم تزریق امید در جامعه و به ویژه سهامداران بازار بورس که بخش قابل توجهی از جامعه را دربرمیگیرند می‌تواند به عنوان نشانه دیگری از رشد شاخص پیش از این تاریخ مد نظر قرار گیرد.
بنابراین، ماندن در سهم‌های کوچک با چشم‌انداز یک یا دو ماهه مناسب به نظر نمی‌رسد و استراتژی کوتاه مدت با دید نوسان گیری یا چشم اندازی بلند مدت در سهام‌های با بنیاد قابل قبول منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

 

🔰 مقاومت‌ها: ۴۷۰ و ۵۴۰ هزار

🔰 حمایت‌ها: ۳۶۰، ۳۳۰، ۳۰۰ ، ۲۵۰ و ۱۶۵ هزار

 

⁉️ سوالات، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در زیر این پست با ما به اشتراک بگذارید.

‼️تحلیل های ارائه شده در دپارتمان مالی درفک صرفا آموزشی بوده و به منزله خرید و فروش نمی باشد و دپارتمان مالی درفک از این بابت مسئولیتی ندارد.

تحلیل و آموزش های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پاسخی را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *