تحلیل نماد شپنا

تحلیلگر : مزدک توسلی

۷ بهمن ۹۹

پالایش نفت اصفهان با نماد شپنا با داشتن ۷۶ میلیارد برگ سهم و ارزش بازار ۸۵۰ هزار میلیارد ریال از سهم‌های شاخص ساز به شمار می‌رود.
این سهم دارای نقد شوندگی قابل قبولی است و حجم مبنا را به راحتی پر می‌کند.
شپنا از اواسط مرداد سال جاری روند نزولی و موج اصلاحی خود را آغاز کرد و در تاریخ ۳۰ دیماه امسال تا محدوده نسبت ۰.۶۱۸ فیبو ریتریسمنت موج جنبشی و ۰.۷۸۶ فیبو پروجکشن از ابتدای موج A (۸۴۰۰ ریال)کاهش یافت.
با توجه به موارد بالا چند سناریو را می‌توان محتمل دانست:
۱. ادامه روند نزولی و تکمیل موج C که شرایط نامناسب در خطوط میانگین متحرک و عدم شکست مقاومت دینامیک قیمت احتمال درستی این فرض را بیش از پیش قوت می‌بخشند؛ که در اینصورت حمایت‌های ۸۴۰۰، ۷۵۰۰، ۶۰۰۰، ۵۲۰۰ و ۳۷۰۰ ریال پیش رو خواهد بود که بر اساس فیبو زمانی حداقل تا اوایل اسفند ماه (نسبت ۱.۳۸۲) و یا حتی تا اوایل سال آتی ادامه خواهد داشت.
۲. اتمام موج اصلاحی با پولبک در ۳۰ دی‌ماه و شروع موج جنبشی که شرایط قابل قبول استوکاستیک، rsi، هیکین آشی و اصلاح زمانی و قیمتی قابل قبول از دلایل احتمال درستی این سناریو هستند. با این فرض، مقاومت‌های ۱۲۵۰۰، ۱۵۰۰۰ و ۱۹۰۰۰ ریالپیش رو خواهند بود.
با توجه به مطالب فوق، شرایط تکنیکال شپنا چندان مناسب و تثبیت شده نیست و بهتر است معامله گران تا تثبیت روند صعودی (شکست مقاومت دینامیک قیمت) با احتیاط بیشتری وارد این سهم شوند. سهامداران شپنا نیز بهتر است محدوده کف قبلی (۸۴۰۰ ریال) را به عنوان حد ضرر خود تعیین نمایند.

🔰 مقاومت‌ها: ۱۲۵۰۰، ۱۵۰۰۰ و ۱۹۰۰۰ ریال

🔰 حمایت‌ها: ۸۴۰۰، ۷۵۰۰، ۶۰۰۰، ۵۲۰۰ و ۳۷۰۰ ریال

❗️حد ضرر: ۸۴۰۰ ریال

⁉️ سوالات، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در زیر این پست با ما به اشتراک بگذارید.

‼️تحلیل های ارائه شده در دپارتمان مالی درفک صرفا آموزشی بوده و به منزله خرید و فروش نمی باشد و دپارتمان مالی درفک از این بابت مسئولیتی ندارد.

تحلیل و آموزش های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پاسخی را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *