تحلیل انس جهانی

 

تحلیل انس جهانی

تحلیلگر : هادی سنبلزار

۱۸ تیر ۹۹

در تایم هفتگی طلا همانطور که در شکل کاملا مشخص شده ؛ طلا بعد از یک‌ روند صعودی(IMPULSE) وارد فاز اصلاحی(CORRECTIVE) شده و خط روند بین موج ۲ و ۴ که اگر ادامه دهیم مثل شکل میبینیم که ریزش موج اون را قطع میکند و همین نشان از پایان موج ۵ جنبشی و شروع اصلاح می باشد.
خط روند بین موج ۱و ۳ هم وقتی ادامه دهیم موج جنبشی ۵ را قطع میکند که نشان از کشیدگی موج ۵ می باشد که تقریبا تا فیبو ۱۶۱ موج ۰_۳ هم رفته است.
اما بعد اصلاح قیمت طلا از ۱۰۶۰ دلار شروع روند جدید جنبشی خود در قالب موج ۱ انجام داده و الان در موج ۳ جنبشی خود قرار دارد که امکان تشکیل دو الگوی هارمونیک بنا به نسبت نقطه B این الگو که ۳۸٫۲ درصد می باشد را می دهد.

الگوی اول: الگوی هارمونیک
BEARISH BAT
که اگر این الگو باشد باید در قیمت تقریبی ۱۸۰۰ دلار که فیبو ۸۸٫۶ هست و شاید پایان موج ۳ باشد و شاهد ریزش موقت و شاید هم تشکیل موج ۴ باشیم و از خواص این الگو ریزش زیاد تا نقطه C خودش که در شکل بعنوان SL مشخص شده است.
الگوی دوم هارمونیک
BEARISH CRAB
اگر تشکیل این الگو باشد باید تا فیبو ۱۶۱٫۸ XA خودش موج حرکت کند یعنی طلا تاقیمت حدودی ۲۲۵۶ خواهد رفت و بعد دچار ریزش شدید که از خواص این الگو هست خواهد شد.

📈اندیکاتور CCI
اندیکاتور CCI هم مقاومت سختی را نشان میدهد که طلا با آن درگیر شده است

📈📊تحلیل بنیادی :

طلا طی روز های گذشته دچار افت و خیز بسیار شده و قیمت های زیادی را به خود دیده است اما بالاخره طلا در حال نزدیک شدن به لحظات تاریخی خود می باشد و قصد دارد تا سطوح جدیدی را فتح کند.
ماه های زیادی است که کارشناسان بازار طلا و تحلیلگران انتظار رسیدن طلا به قیمت ۱۸۰۰ دلار را می کشند. هم اکنون قیمت طلا در نزدیک ترین جایگاه خود نسبت به ۱۸۰۰ دلار قرار دارد.

با افزایش آمار مبتلایان به بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی کووید-۱۹ قیمت طلا شروع به رشد دوباره کرده و طی دو هفته بیش از ۵۰ دلار افزایش یافت و باعث شد تا طلا رکورد های چند ساله بزند. پایین آمدن ارزش دلار، نگرانی از تورم و سیاست های پولی فدرال رزرو دیگر دلایل مهم افزایش قیمت طلا هستند.
بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت طلا تا اواخر سال آینده میلادی همچنان به افزایش خود ادامه داده و به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید. شکستن سطح ۱۸۰۰ دلار توسط طلا می تواند را را برای تحقق این پیش بینی هموار کند.

⁉️ سوالات، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در زیر این پست با ما به اشتراک بگذارید.

‼️تحلیل های ارائه شده در دپارتمان مالی درفک صرفا آموزشی بوده و به منزله خرید و فروش نمی باشد و دپارتمان مالی درفک از این بابت مسئولیتی ندارد.

تحلیل و آموزش های ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پاسخی را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *