تحلیل تکنیکال شپنا

 

تحلیل نماد شپنا

تحلیلگر : همایون طاهری نیا

۷ خرداد ۹۹

سهم شپنا در نگاه بلند مدت با کش دیتای تهیه شده در تایم فریم ماهانه سهم بسیار جذاب است. از ابتدا در یک ساختار ۵ موجی قرار دارد که موج یک تشکیل شده موج دو به صورت یک مسطح عادی و موج سه یک ۵ موجی با موج سه کشیده است بعد از ان سهم درگیر اصلاح به ظاهر مثلثی در قالب موج ۴ شده و اکنون در موج پنجی است که باید کشیده باشد. تارگت حداقلی موج پنج کشیده به مقدار ابتدای موج یک تا انتهای موج سه است که در تصویر هم نشان داده شده عدد ۲۱۵۰ تومان است اما در نگاه دیگر داخل موج پنج تا اینجای کار موج یک و دو از موج ۵ بزرگ تکمیل شده و موج دو یک الگوی رانینگ هست (قرمز رنگ) در همه ی الگو های رانینگ حرکت موج بعدی باید بزرگتر از ۱٫۶۱۸ حرکت قبلی باشد که تارگت ۳۵۰۰ تومانی را در سهم فعال میکند. برای فهمیدن روند حرکتی وارد تایم فریم روزانه می شویم.

در تایم فریم روزانه و از نمای نزدیک داخل موج پنج بزرگ هستیم که طبق چارت موج یک و دو تکمیل شده و موج سه شروع شده بعد از اصلاح کوچکی که انتظار داریم از زمانی که سقف تشکیل شده حداقل ۳۰ روز از لحاظ زمانی طول بکشد. و از نظر قیمتی طبق خط چین ابی یا قرمز این اصلاح کوچک را تمام کرده و به سمت هدف حداقل ۱۵۰۰ تومانی و ۳۵۰۰ تومانی حرکت کند نواحی نشون داده شده در چارت برای خرید بسیار مناسب هست و شکست مقاومت ۱۵۰۰ تومانی راه رو برای صعود سهم هموار خواهد کرد.

توجه :تحلیل های ارائه شده در دپارتمان مالی درفک صرفا آموزشی می باشد و برای عموم رایگان است. همراهان عزیز توجه نمایند که به هیچ عنوان این تحلیل ها به منزله خرید یا فروش نمی باشد و دپارتمان مالی درفک از این بابت مسئولیتی ندارد.

جهت مشاهده سایر تحلیل ها ، می توانید  کانال تلگرام آکادمی درفک در تلگرام را دنبال نمایید.

پاسخی را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *